W zeszłym tygodniu uczniowie klasy 2a realizowali temat „Smacznie, zdrowo, kolorowo!”. Z tej okazji postanowiliśmy samodzielnie przygotować świeże soki owocowo-warzywne!
Dzieci przyniosły z domu owoce i warzywa, które można zebrać w sadzie oraz we własnym ogródku. Nie zapomnieliśmy również o nożach i deskach do krojenia.
Nasze rączki poszły w ruch! Podczas wspólnej pracy uczniowie rozwijali koncentrację, cierpliwość oraz umiejętność planowania – przecież trzeba było wiedzieć, jak przekroić owoc.
Nie zabrakło też rozmów o zdrowych nawykach żywieniowych – wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że warto sięgać po naturalne produkty. Wspólne przygotowywanie soków było nie tylko pyszną zabawą, ale również doskonałym ćwiczeniem motoryki małej i koordynacji oko- ręka.
Na końcu każdy z uczniów z dumą spróbował własnoręcznie przygotowanego soku – zdrowego, kolorowego i pełnego witamin!