1. Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Szczecinie
  2. Wirtualny spacer po szkole

„Jedynka” jest najstarszą szkołą podstawową w Szczecinie, to matka wszystkich szkół… „Roku Pańskiego 1945 dnia 2 września nastąpiło otwarcie uroczyste polskiej szkoły w Szczecinie”.

Nasza szkoła położona jest w centrum miasta i obejmuje rejonem dzieci zamieszkałe w obwodzie kilku ulic najstarszej części Szczecina.  Nasza szkoła posiada wypracowaną obrzędowość i własne tradycje, pielęgnuje się w niej również tradycje regionalne i narodowe.
Równie ważna jest dla nas współpraca z rodzicami.
Jesteśmy miejscem, w którym stwarza się warunki do nauki dla wszystkich dzieci. Nauczyciele przekazują tu wiedzę i kształtują umiejętności, stymulują do dobrej pracy, rozwijają zainteresowania uczniów. Ponadto wspieramy rozwój ucznia, troszczymy się o jego bezpieczeństwo i zdrowie, pokazujemy jak efektywnie i bezpiecznie spędzać czas wolny. Wprowadzamy dzieci w świat kultury i sztuki, nowoczesnych technologii oraz  uwrażliwiamy na piękno otaczającego świata.

Dysponujemy  pracowniami komputerowymi, wypożyczalnią i czytelnią (z dostępem do komputera i Internetu), świetlicą (dwie sale), salą gimnastyczną, aulą. Szkoła jest wyposażona w nowoczesne narzędzia multimedialne (komputery, projektory, tablice multimedialne, tablety, notebooki i inteligentne telewizory Smart). Uczniowie odbywają zajęcia w pełni wyposażonych salach przedmiotowych, które są na bieżąco wzbogacane w pomoce edukacyjne.

Grupy przedszkolne oraz klasy I-III od września 2019 roku odbywają swoje zajęcia w nowo wyremontowanej części budynku szkoły – niedostępnej dla uczniów klas starszych. Znajdują się tam klasy wyposażone w multimedialne tablice interaktywne, pracownia komputerowa, aula oraz szatnie i toalety przystosowane do wieku dzieci.

Szkoła i jej uczniowie mogą poszczycić się dużym obiektem sportowym, jakim jest boisko powstałe w ramach tworzenia Osiedlowych Centrów Sportowych.

Realizujemy działania wynikające z następujących programów: „Szkoła w ruchu”, „Bezpieczna Jedynka”,„Szkoła Promująca Zdrowie”, „Cała Polska Czyta Dzieciom” , „Mały Mistrz”, program nauczania języka angielskiego dla uczniów uzdolnionych językowo G.A.P-y, zajęcia teatralne “Słowem malowane” oraz innowacyjny program nauki języka hiszpańskiego dla klas VII.

Dzięki podejmowanym przez nauczycieli działaniom oraz akcjom, nasza szkoła otrzymała wiele certyfikatów, m.in.: Zachodniopomorski Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie, European Code Week, Szkoły z Klasą, Nauczyciela z Klasą, Dzieci Szczecina, Otwarta Szkoła.
Posiadamy również  certyfikat świadczący o pobiciu Rekordu Guinnessa w malowaniu twarzy oraz uczestniczyliśmy w biciu rekordy Guinnessa w udzielaniu pierwszej pomocy. Bierzemy udział w licznych akcjach charytatywnych i pomagamy tym, którzy potrzebują wsparcia min “Życzenia dla Seniora”, BohaterON, wsparcie Domu Samotnej Matki, domów dziecka, otrzymaliśmy “Baobaby 2017/2018” za zajęcie I miejsca w akcji charytatywnej Iskierka radości.

Uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczą w licznych akcjach charytatywnych, konkursach, zawodach, rywalizacjach i osiągają sukcesy na w konkursach  szkolnych, miejskich i krajowych.

Dużym atutem szkoły są również przygotowywane w szkolnej kuchni  – smaczne, domowe obiady – “jak u mamy”.

ZAPRASZAMY DO JEDYNKI !!! 🙂

Kierownicy i dyrektorzy Szkoły Podstawowej Nr 1 od 1945 roku:

Od Do
1945 1946 Władysław Sykuła