Rodzice

 

Rada Rodziców to zbiór osób takich samych jak TY, zostaliśmy wybrani w klasach i jednocześnie jako przewodniczący trójki klasowej staliśmy się częścią Rady Rodziców. To reprezentacja nie tylko rodziców wobec dzieci ale także rodziców wobec dyrekcji szkoły. To duża odpowiedzialność, ale i zaszczyt. Naszym obowiązkiem jest starać się jak najbardziej, by dobrze wykorzystać tę moc.

Czasami bywa trudno o zrozumienie ze strony rodziców. Najczęściej z powodu niewiedzy o roli i celu działania Rady Rodziców, co skutkuje niechęcią do wpłacania składek. Dlatego tak ważne jest, by wszyscy rodzice mieli świadomość czym zajmuje się Rada rodziców i jakie są efekty jej pracy. Bo wtedy mamy nadzieję, już wszyscy będą pewni, że cała praca rady Rodziców i całe składki wpłacane przez rodziców co roku są wykorzystywane w 110% dla dobra wszystkich, wszystkich dzieciaków w SP1.

Jesteśmy otwarci na sugestie i postaramy się dotrzeć do jak największej liczby rodziców z pełną informacją o działalności Rady Rodziców. Wierzymy, że pełna transparentność przekona nieprzekonanych, że działalność Rady Rodziców jest ważna, potrzebna i warta wspierania przez wszystkich rodziców.

Zachęcamy do przejrzenia informacji o składzie i ustaleniach Rady Rodziców, raportów, sprawozdań finansowych oraz kilku zdjęć z imprez, konkursów czy akcji, które zostały zainspirowane, opłacone lub dofinansowane z Twoich składek na Radę Rodziców SP 1.

Rozliczenie Rady Rodziców 2016
Rozliczenie składek na Radę Rodziców 2015-16

Sprawozdanie Rady Rodziców z działalności 2016-17Sprawozdanie z działalności Rady Rodziców 2016-17

 

Poniżej kilka zdjęć spośród wielu akcji, w które zaangażowane były Twoje składki na Radę Rodziców:

 

 


 

haslo2

Przejdź do ankiety

To bardzo krótka ale niezwykle dla nas cenna ankieta. Z góry dziękujemy za każdą przekazaną odpowiedź. Dyrekcja szkoły i Rada Rodziców będą bardzo uważnie czytać wszystkie przekazane w powyższej ankiecie informacje. Liczymy na zbliżenie punktów widzenia tam gdzie jeszcze to nie nastąpiło, w myśl przyświecającego nam założenia:

Szkoła otwarta na rodziców.
Rodzice otwarci na szkołę.

Obwody elektryczne

Na lekcji techniki w klasach szóstych “budowaliśmy” proste obwody elektryczne. Uczniowie korzystali z zestawów elektryczny zakupionych z Programu „Laboratoria przyszłości”. Poznali zasady przepływu prądu elektrycznego, nazwy i symbole podstawowych elementów obwodów elektrycznych oraz graficzne symbole elementów obwodów elektrycznych i sposoby ich łączenia. … Czytaj dalej…

Drukarka 3d

Podczas lekcji informatyki oraz plastyki uruchomiliśmy drukarkę 3d pozyskaną w ramach projektu “Laboratorium Przyszłości”, przeprowadziliśmy konfigurację sieciową i ponownie skalibrowaliśmy urządzenie. Rozpoczęliśmy projektowanie (rysowanie) 3D w ramach grafiki komputerowej i drukowanie, rozwijając  umiejętności obsługi nowoczesnej techniki.

Egzamin na kartę rowerową

Bezpieczna jazda na rowerze to bardzo ważna umiejętność, która zapewnia zarówno bezpieczeństwo rowerzysty, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Cieszymy się, że nasi uczniowie podejmują wysiłek, aby zdobyć tę cenną umiejętność. Dziś uczniowie klas V zdawali egzamin na kartę rowerową. … Czytaj dalej…

Nabór do szkoły ponadpodstawowej

Ósmoklasisto!!! W Szczecinie rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025  rozpoczyna się 10 maja 2024 r. i jest przeprowadzana w formie elektronicznej przy użyciu internetowego systemu Nabór: https://nabor.pcss.pl/szczecin/szkolaponadpodstawowa/

Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi.  Uczniowie klas I-III  rozmawiali o tym, w jaki sposób można dbać o naszą planetę. Przypomnieli sobie zasady segregacji śmieci i szukali na opakowaniach informacji o tym które z nich pochodzą z recyklingu. Dzieci dowiedziały … Czytaj dalej…