SUKCESY konkursowe

SUKCESY KONKURSOWE w roku szkolnym 2018/2019

GAP-y laureatami OLIMPUSA

Członkowie Grupy Anglistów Pasjonatów w tym roku po raz kolejny wzięli udział w zimowej sesji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego OLIMPUS 2019. W zeszłym roku startowaliśmy jako nowicjusze i osiągnęliśmy świetne wyniki , ale w tym roku członkowie Grupy wskoczyli na podium oraz uzyskali tytuły laureatów konkursów!!!
I tak:
Karol W. zajął 3 miejsce uzyskując 97% punktów możliwych do zdobycia,
Mikołaj M. zajął 9 miejsce zdobywając 87 %,
Hania P. – miejsce 24 zdobywając 62%,
Wiktor M. – miejsce 25 zdobywając 60%,
Maciej Knap – miejsce 30 zdobywając 60 %.
W konkursie wzięło udział 5773 uczniów klas piątych z całej Polski co oznacza, że nasze GAPY-y dzięki swojej ciężkiej pracy i wysiłkowi osiągnęły fantastyczny wynik. Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zaczęliście wspinać się powoli po podium i mocno wierzymy, że w kolejnych latach będzie tylko lepiej i wyżej!

Małgorzata Stefańska

Moja Mała Ojczyzna

5 marca 2019 roku w Muzeum Narodowym w Szczecinie odbył się wojewódzki etap XIX edycji konkursu z edukacji regionalnej Moja mała ojczyzna. Moja miejscowość, mój region, której tematem przewodnim będzie “Pomorze Zachodnie w legendzie”. Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy o Pomorzu Zachodnim oraz kształtowanie tożsamości regionalnej wśród dzieci i młodzieży.

Naszą szkołę reprezentowało siedmioro uczniów w różnych kategoriach wiekowych.

Klasy 4- 5 reprezentowali: Hanna P., Miłosz M., Karol W.,

klasy 6-7: Paulina H. Dobrochna P., Filip B.,

klasy 8: Malwina W.

Do Wielkiego Finału zakwalifikowały się cztery osoby:

Hania P., Malwina W., Filip B., Karol W.

Wielki Finał odbędzie się 9 i 10 kwietnia 2019 roku.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, uczestnikom Wielkiego Finału życzymy dalszych sukcesów.

PODZIĘKOWANIA DLA UCZNIÓW ZA UDZIAŁ W AKCJI BOHATERON

W tym tygodniu nasza szkoła otrzymała podziękowania za udział w akcji BohaterON. Uczniowie we wrześniu i październiku wypisywali kartki pocztowe do powstańców w ramach projektu zorganizowanego przez Fundację Sensoria. Projekt ten umożliwił każdemu wysłanie kartki do Powstańca, niejednokrotnie wypełniając życie tych drugich dobrymi, niespodziewanymi emocjami.

BohaterON” to projekt mający na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. BohaterON ma edukować społeczeństwo, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Ma pokazywać nie tylko tło historyczne, ale także sukcesy, dramaty i emocje każdego z nich.

Wysłaliśmy ponad 250 kartek, aby uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego
i pokazać, że pamiętamy o ich poświęceniu.

W konkursie międzyszkolnym na prace plastyczną

„ Burza na morzu” wyróżnienie zdobyła:

Michelle S. z klasy 4c

Rozstrzygnięty został również międzyszkolny konkurs plastyczno- techniczny na „Przestrzennego anioła”.

Wyróżnienie zdobyli:

Tatiana J. z klasy 7c

Marcin W. z klasy 5a

Serdecznie gratulujemy!

X edycja Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego FRASZKA

24 listopada jedenaścioro uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 uczestniczyło w przygotowanej przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej POKOLENIE  X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego FRASZKA w kategorii konkursowej „Młodzik” dla uczniów klas V i VI szkoły podstawowej. Uczestnicy wzięli udział w teście konkursowym składającym się z 30 pytań z zakresu znajomości literatury, nauki o literaturze i nauki o języku, zgodnie z programem nauczania dla każdej kategorii wiekowej uczestników oraz krótkiego pytania opisowego. W wyniku rywalizacji bardzo wysoki wynik osiągnęła uczennica klasy 5b, zaś dwie dziewczynki z klas 5b i 5d zostały wyróżnione.

Ogólnopolski Konkurs Ortograficzny

10 grudnia 2018 roku odbył się w Naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Ortograficzny zorganizowany przez Moją Szkołę Językową obejmujący wiedzę z zakresu poprawności pisowni wyrazów, zasad ortograficznych i interpunkcyjnych oraz wyjątków od reguł. Wzięło w nim udział piętnaścioro uczestników z klas piątych, szóstych i siódmych. Wyróżnienie zdobyła uczennica klasy 5b.