Szycie muliną na kanwie

Szycie muliną na kanwie oraz inne prace wykonane przez naszych uczniów na zajęciach
plastyki w klasach 4-7

Podjęłam się zadań zakresu szycia i prac ręcznych na zajęciach z plastyki. Uczniowie chętnie szyli igłą i nićmi według wybranych przez siebie wzorów. Szycie i inne prace ręczne choćby wycinanie, składanie, komponowanie układu dzieła i sklejanie papieru, doskonale ćwiczą sprawność dłoni i ręki tzw. małą motorykę. Aby zajęcia, aby były atrakcyjne, wymagają warsztatu pracy na który poza igłą, nitką i nożyczkami, składają się kolorowe materiały, w
ramach zaplecza- ”Laboratoria przyszłości” a także mnóstwo innych drobiazgów, którymi ozdabiać można wykonane prace.
Poza walorami terapeutycznymi i rehabilitacyjnymi po prostu warto jest umieć szyć lub wykonać coś własnoręcznie. Niebawem również zaprezentujemy prace konkursowe i dodatkowe, które chętnie wykonywane są na lekcjach lub w domu.
Zapraszam do naszej galerii: