OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY English Special Days

Szkoła Podstawowa Nr 1 będzie realizowała w tym roku szkolnym OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY English Special Days.
            Jest to projekt mający na celu:
-budzenie zainteresowania dzieci językiem angielskim,
– poszerzanie słownictwa czynnego u dzieci,
– pogłębianie wiedzy o otaczającym świecie poprzez prezentowanie “dnia nietypowego”.
Nasza szkoła po zrealizowaniu projektu otrzyma certyfikat.
DOT DAY (Dzień Kropki) w Rekinach

ZOBACZ FILM

The first day of fall

International Music Day

Pierwszego października na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzyki. Z tej okazji odbył się w szkolnej auli koncert muzyki klasycznej, w wykonaniu uczniów klasy czwartej, Ogólnokształcącej Szkoły Podstawowej I stopnia im. Marka Jasińskiego w Szczecinie. Była też niespodzianka, w postaci występu ucznia klasy zerowej naszej szkoły. 🙂 Na lekcjach języka angielskiego zaś dzieci śpiewały, grały na instrumentach muzycznych, uczyły się ich nazw. Sami zobaczcie i posłuchajcie! 🙂

Obejrzyj film 1

Obejrzyj film 2

Obejrzyj film 3

English Special Days – Pumpkin Day 

26.10.22 obchodziliśmy w grupie Rekinów Dzień Dyni. Na stołówce szkolnej zjedliśmy pyszny i zdrowy krem z dyni. Dzieci i rodzice wykazali się niezwykłą kreatywnością, tworząc z dyni nowe, barwne postaci. Dzieci w przebraniach tańczyły przy wesołej muzyce, stworzyły również staranne prace plastyczne. Uczyliśmy się także nazw uczuć w języku angielskim. Sami zobaczcie! 🙂

CRAYON DAY ( DZIEŃ KREDKI)

22 listopada obchodziliśmy CRAYON DAY” – “DZIEŃ KREDKI”:
– określając kolory kredek,
– przeliczając je,
– słuchając piosenkę o nich,
– grając w memory,
– układając z nich swój pomysł,
– tworząc własne opaski,
oraz oczywiście kolorując.
Sami zobaczcie!:)

Santa Claus day

 

Do grupy zerówki zwanej “Rekinami” zawitał św. Mikołaj, a raczej SANTA CLAUS! 🙂 Przyszedł z piosenką, prezentami, spellowaniem i zadaniami specjalnymi w języku angielskim. Sami zobaczcie!

Grandparents Day

Z okazji Grandparents Day (Dnia Babci i Dziadka) uczyliśmy się nazw członków rodziny w języku angielskim, graliśmy na tablicy interaktywnej w memo, puzzle i inne gry logiczne. Nauczyliśmy się również śpiewać piosenkę “My grandparents”, przygotowaliśmy laurki w j. angielskim, które wręczyliśmy w trakcie wspólnego występu dla najbliższych.

 

Valentine’s Day

14 lutego tradycyjnie obchodziliśmy Valentine’s Day. Nauczyliśmy się okazywać uczucia w języku angielskim, ćwiczyliśmy sudoku, spostrzegawczość, umiejętność przeliczania. Nie zabrakło też serduszek i kartek walentynkowych, które wzajemnie sobie wręczaliśmy.

OBEJRZYJ

Earth Day

Z okazji Dnia Ziemi grupa Rekinów przyswoiła podstawowe nazewnictwo z zakresu tego tematu, przygotowała plakaty promujące ochronę środowiska, a także nazbierała pełen kosz baterii, które zostaną dostarczone do Ekoportu. To już ostatni English Special Day w tym roku. Dzieci spisały się na medal.:) Gratulacje!