“Pod lupą”

Uczniowie klasy szóstej na zajęciach biologii i techniki korzystali z mikroskopu cyfrowego USB zakupionego w ramach Rządowego Programu Wsparcia – „Laboratoria Przyszłości” realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Mogli obejrzeć pod powiększeniem strukturę włosa, powierzchnię skóry wraz z obecnymi na niej zanieczyszczeniami.  Podglądali również zewnętrzną warstwę liści i płatków kwiaty.  Uczniowie obserwowali budowę kartki papieru, rozmieszczenie pigmentu długopisu oraz powierzchnię ubrań wykonanych z różnych materiałów. Mikroskop, użyty do obserwacji, ma wbudowaną kamerę, która umożliwia wyświetlanie obrazu na monitorze czy ekranie lub tablicy interaktywnej, a także zapisanie go w formie pliku celem późniejszej obróbki cyfrowej.