Wiosna tuż, tuż

Wiosna tuż, tuż. Panie wraz z dziećmi rozpoczęły urządzanie wiosennych kącików przyrody. Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną. W sali przeważają kolory zieleni, żółci, bieli. Dzięki tym barwom uważamy, że jest to piękna pora roku, którą możemy rozbudzić u dzieci zainteresowanie zmianami zachodzącymi w przyrodzie. Toteż przedszkolaki sadziły oraz siały różnorodne nasiona: rzeżuchę,cebulki, aksamitki,fasolę, miętę, koper, fasolę, rzodkiewki, sałatę oraz pietruszkę. W naszych kącikach pojawiły się też również piękne kwiaty. Teraz codziennie dbamy o nasze roślinki, prowadzimy liczne obserwacje. Dzięki tym obserwacją dzieci mogą cieszyć się każdą dostrzeżoną zmianą, jaka zachodzi podczas wegetacji poszczególnych nasionek. Dzieci nie mogą się doczekać, kiedy rzeżucha i szczypiorek na tyle urosną, aby je zjeść na śniadanie w naszej grupie 🙂🙂🙂🌺🌻🌼🌾

  

Nasze pierwsze zwiastuny wiosny..przebiśniegi. Dzieci wykonały pracę samodzielnie używając przy tym małym kuleczek zielono- białych z bibuły. Tak tworzą nasi mali-wielcy artyści.😊