DZIEŃ RODZICA W SZKOLE

Uczniów klasy 2b odwiedził tata jednej z uczennic w ramach klasowej akcji “Jeden  dzień rodzica w szkole”. W ramach tej akcji rodzice przybliżają dzieciom swój zawód lub opowiadają o swoich pasjach. Podczas dzisiejszego spotkania tata Lidzi opowiedział na czym polega i jak wygląda praca serwisanta turbin wiatrowych. Dzieci wysłuchały krótkiej prelekcji,obejrzały filmik pokazujący pracę na wysokościach, wewnątrz turbiny oraz zobaczyły cały ekwipunek, w który wyposażona jest taka osoba. Było wiele pytań i często wiele zaskakujących odpowiedzi na nie. Niektóre dzieci stwierdziły, że w przyszłości też chcą zostać  takim serwisantem ( i to nie byli tylko chłopcy). Tacie Lidki życzyliśmy bezpiecznej pracy.