Projekt ‚Ognik’ z wizytą u strażaków

W minionym tygodniu dzieci z klasy 2B i 3a wybrały się w odwiedziny do PSP w ramach programu „Ognik”. Na miejscu powitali nas Panowie Strażacy, którzy zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego i sprzęt pożarniczy. Dzieci wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Przez chwile wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy przymierzając hełm, ubierając strój i wchodząc do zadymionego ćwiczebnego pomieszczenia. Po tym spotkaniu nie tylko chłopcy stwierdzili, że w przyszłości chcieliby zostać strażakami.

 

Komentowanie zamknięte.