DBI 2023 w naszej szkole

 

Od 1 lutego w naszej szkole obchodziliśmy tydzień Bezpiecznego Internetu. W ten sposób przyłączyliśmy się do międzynarodowych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. W tym czasie uczniowie naszej szkoły przybliżyli  temat publikowania treści w sieci oraz zagrożenia z tym związane. Podczas lekcji informatyki uczniowie dowiedzieli się, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w sieci, poznali zasady, którymi należy się kierować w wirtualnym świecie i gdzie uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa. Zapoznano uczniów ze stronami: www.dbi.plwww.sieciaki.plwww.dzieckowsieci.pl .

Zajęcia miały na celu uświadomienie uczniom zagrożeń występujących w Internecie , oraz to że decyzje podejmowane w świecie wirtualnym mają wpływ na ich realne życie .

 

Braliśmy również udział w lekcji on-line pt. „Sieciaki – poznaj bezpieczny internet!”, która nawiązywała do fabuły książek z serii „Sieciaki” i treści serwisu edukacyjnego dla dzieci Sieciaki.pl. Prowadzona była przez autora sieciakowych przygód Łukasza Wojtasika z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Podczas zajęć uczniowie poznali drużynę Sieciaków i pozytywne zastosowania Internetu. Dowiedzieli się też się też kim są Sieciuchy i na jakie zagrożenia w sieci należy uważać.

Komentowanie zamknięte.