Pierwsze “prawo jazdy”

9 maja 2023 roku na boisku szkolnym odbył się praktyczny egzamin na kartę rowerową. Do sprawdzenia swoich umiejętności przystąpili uczniowie z klas piątych.

Uczniowie  musieli pokonać specjalnie przygotowany tor oraz wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego. Trzeba było zaprezentować m.in.: obsługę roweru, umiejętność wsiadania na rower, utrzymania równowagi podczas jazdy, umiejętność utrzymania się na swoim pasie ruchu i swoim torze jazdy, umiejętność zasygnalizowania wykonania manewru (np. przy skręcaniu: obrót głowy w celu sprawdzenia bezpieczeństwa, wyciągnięcie ręki, dwie ręce podczas manewru na kierownicy), odpowiednie ustawienie do skrętu w lewo z drogi jednokierunkowej, umiejętność zasygnalizowania opuszczenia ronda, prawidłowe zatrzymanie (zahamowanie) przed linią STOP.

Uczniowie wkrótce otrzymają swój pierwszy dokument uprawniający ich do jazdy po drogach publicznych.

Wszystkim szczęśliwie zdającym życzymy bezpiecznej jazdy z kartą rowerową!

 

Komentowanie zamknięte.